FotoSpacer

Dzisiaj opiszę, a właściwie przedstawię w formie zdjęć mój kolejny wypad za miasto z ekipą fotospacerów. Spacer jest sponsorowany przez dwie firmy Olympus i Epson, dzięki temu można przetestować aparaty i obiektywy Olympusa oraz wygrać wydruki swoich zdjęć z drukarki Epson.

Wróćmy jednak do początku. Po dostaniu się na fotospacer na dzień przed ogłoszono propozycję wcześniejszego spotkania się jeszcze przed wschodem słońca. Niestety mi nie udało się już załapać na poranny spacer i pojechałem na godzinę 8:30. Spacer trwał około czterech godzin i skończył się fotograficzną niespodzianką. Naszym przewodnikiem po Kampinowskim Parku Narodowym został Pan Mariusz. Spacer rozpoczęliśmy od podjechania na podmokłe łąki w poszukiwaniu storczyków oraz innych kwiatów.

Aby sfotografować storczyki trzeba było się troszkę zanurzyć w podmokłą łąkę. Na szczęście obyło się  bez chlupiących butów.

Na łące spotkaliśmy także koziołka.

W trzcinie można było dojrzeć Klępe.

Później udaliśmy się na dość krótki szlak po Kampinosie. Najpierw dotarliśmy do wieży widokowej gdzie na pomoście prowadzącym do niej spotkaliśmy wygrzewające się jaszczurki.

Później poszliśmy dalej do alei dębowej i osady mazowieckiej z tradycyjnymi domami. Po drodze spotkaliśmy Padalca.

W dalszej drodze spotkaliśmy jeszcze jednego Padalca w barwach godowych.

Fotograficzną niespodzianką była para osób z polskiego stowarzyszenia przyjaciół Indian.Opowiedzieli nam trochę o zwyczajach Indian.

Na tym zakończyliśmy fotospacer. Wszystkie zbliżenia robiłem wypożyczonym teleobiektywem M.Zuiko 75-300 w pierwszej wersji, który chciałem przetestować. Muszę przyznać, że nieźle sobie radzi w dobrych warunkach oświetleniowych, nie wiem tylko jak by sobie poradził o wschodzie słońca przy fotografii zwierząt. Mam nadzieję, że dostanę się na kolejny fotospacer i będę mógł przetestować kolejne obiektywy.

3 komentarze

  1. Right here is the right webpage for anybody who really wants to understand this topic.

    You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I
    really would want to…HaHa). You certainly put a new spin on a topic that’s been discussed for many years.
    Excellent stuff, just excellent!

Komentowanie zostało wyłączone.